Svatební a rodinný fotograf

Jakub Kruliš - svatební a rodinný fotograf, Slaný, Kladno, Praha

Jmenuji se Jakub Kruliš a jsem fotograf ze Slaného

Profesionálně fotím od roku 2016. Specializuju se na svatební, rodinné a párové focení. Fotím na zajímavých místech a v přirozeném světle. Bez hromady rekvizit a trendy úprav.  

Mám rád pohodu a nabízím ji při focení i vám. Právě tahle pohoda je vidět i na rodinných a svatebních fotkách. Proto se ke mně klienti rádi vrací. Z některých se postupně stali kamarádi. Nafotil jsem jim nejen svatbu, ale i očekávání miminka a to, jak jejich děti rostou. 

Sám jsem hrdý táta Elišky a Mikuláše. Poradím si tak při focení nejen s dospělými, ale také s dětmi a puberťáky.

Kdykoli mám volnou chvilku, vyrážím na toulky do přírody. Fascinuje mě zejména zvlněná krajina Podkrkonoší a kopečky Českého středohoří. Mám rád cestování, snowboard, longboard, origami a do ucha příjemnou muziku. 

Rodinu vám rád vyfotím ve Slaném a okolí, na Kladně nebo v Praze. Svatby fotím po celé ČR. Velkou část léta na mě můžete narazit v okolí Trutnova.

Jak fotím se můžete podívat v portfoliu. Co si o spolupráci se mnou myslí moji klienti si můžete přečíst v referencích.
A nebo nemusíte nic číst a pojďme spolu rovnou něco nafotit

10 důvodů, proč fotit se mnou

 1. Focení se mnou je pohoda a ucítíte ji také z výsledných fotek.
 2. Zachytím vaše skutečné emoce a vztah mezi vámi.
 3. Nefotím jen tváře, ale i vaše okolí. Výsledná fotografie tak působí jako harmonický celek.
 4. Hlídám detaily, neposlušné vlasy i rozmazanou rtěnku. Chci, abyste se na fotkách sami sobě líbili.
 5. Nevadí mi, když si děti hrají nebo “zlobí.” Umím je nadchnout pro focení.
 6. Fotky mají přirozené barvy a dobré světlo i bez kouzel Photoshopu. 
 7. Mám rád přírodu a dokážu najít zajímavé místo, které na výsledných fotkách vypadá skvěle.
 8. Fotím v jakémkoliv počasí. Nevadí mlha, mraky ani mírný déšť nebo sněhová vánice.
 9. Zakládám si na kvalitně odvedené práci. 
 10. Ochutnávku většinou posílám tentýž den a všechny povedené fotky do týdne.

Co nedělám:

 • Nikoho nenutím do krkolomných póz nebo úsměvů.
 • Mini focení, protože nemám rád stres a nepřirozenost.
 • Nefotím s hromadou rekvizit a půjčeného oblečení. 
 • Trendy úpravy v Photoshopu a výrazné retuše. 
 • Neposílám neupravené fotky nebo RAWy.
Jakub je úžasný pohodář se smyslem pro humor i zachycení okamžiku. Jsem moc ráda, že jsme kápli s focením naší svatby právě na něj. Na všem jsme se bez problémů a rychle dohodli, první ochutnávka fotek dorazila hned druhý den a zbytek naprosto dle dohody. Jakube, ještě jednou díky, moc jsme si to užili!
Reference fotograf Jakub Krulis
Andrea Moravcová
Fotografické služby Jakuba Kruliše jsme využili již několikrát. Skvěle zdokumentoval průběh těhotenství a první měsíce života naší dcery. Fotky jsou přirozené, nevyumělkované a originální. Stejně jako fotograf. Oceňuji především časovou přizpůsobivost Jakuba, příjemné vystupování a velice rychlé dodání fotek. Na výsledek se vždy těšíme a nikdy nejsme zklamaní. Doporučujeme!
Reference fotograf Jakub Kruliš
Petra Kubrová
Chtěla bych všem doporučit Jakuba jako svatebního fotografa. Je to profesionál, který si vždy a všude poradí a najde všude to správné místo pro focení. Je vidět , že je zkušený, takže rozhodně nelitujeme, že jsme ho zvolili pro náš velký den. Velkým bonusem je, že Kuba je vtipný a jeho hlášky při focení prostě musí rozesmát každého, díky tomu jsme se cítili při focení s manželem i hosty skvěle, uvolněně a pohodově. Ochutnávka fotek přišla opravdu rychle, takže jsme se hned mohli pochlubit a z prvních ukázek jsme byli nadšeni. Jakuba moc doporučujeme a přejeme mu hodně úspěchů.
Denisa a Ludvík
Jakuba jsme si vybrali pro nafocení svatebního dne, a nemohli jsme si vybrat lépe! Domluva byla rychlá, a cena vzhledem ke kvalitě fotek více než skvělá. Při focení samotném jsme se velmi bavili, a díky pohodovému přístupu focení probíhalo příjemně a uvolněně. První ochutnávka fotek byla zaslána hned druhý den po svatbě, což nás velmi potěšilo. S fotografiemi jsme velmi spokojení, a díky Kubovi máme tyto naše nádherné vzpomínky zachycené na celý život!
Reference fotograf Jakub Kruliš
Maťa & Dejv
Oslovili jsme Jakuba již několikrát a pokaždé jsme byli velice spokojeni. Rozhodně si od něj necháme udělat fotky i v budoucnu. Díky němu máme zachyceny všechny naše důležité životní momenty. Oceňuji zejména jeho nápady a smysl pro detail a také jeho sympatické vystupování. Velké plus také bylo, že fotky našeho miminka přijel vyfotit přímo k nám domů a vykouzlil nádherné fotky, které vypadají jako ze studia. Rozhodně doporučuji.
Reference fotograf Jakub Kruliš
Kristýna Froňková
Naprosté nadšení z fotek i ze samotného focení. Opravdu jsme si to užili. Každá jednotlivá fotka je dokonalá a mohl by z ní být plakát. Fotograf vystihl skvělé momentky ze svatby, radost a dovádění dětí. Je jednoduché udělat hezkou fotku, když počasí přeje a všichni vypadají časopisově, ale udělat krásné fotky za špatného počasí se svatebčany středního věku a váhy - to je umění. Každá fotka je radost ať už vyjadřuje jakoukoli emoci. Tomu se říká nadání pro řemeslo. Děkujeme!
Reference fotograf Jakub Kruliš
Hanušovi
Focení s Kubou byl opravdový zážitek. Vse začalo bezproblémovou komunikací a domluvou o naší představě, místě a času. Potom, co nám Kuba na den focení objednal sníh i sluníčko, ihned nastolil přátelskou a uvolněnou atmosféru, která nám - amatérům pomohla k odlehčení stresu a přirozenému chování při focení.
Focení trvalo přibližně hodinu a půl a Kuba neustále nalézal krásná místa, která zapadala k tématu těhotenského focení a lichotila finálnímu výsledku, kdy máme fota z různých míst s různým pozadím a osvětlením. Při focení jsme se nasmáli více, než když jdeme s přáteli na pivo.
První náhledy Kuba poslal ještě ten den! Ohromné množství přirozeně upravených fotografií zaslal během 5 dnů! Úžasné! Za mě opravdu skvělá zkušenost, vše proběhlo bez problémů, rychle, hladce a s výsledky jsme nad míru spokojeni.
Pokud hledáte fotografa, co zvěční Váš životní moment, neváhejte Kubu kontaktovat a domluvit si s nim skvělé odpoledne!
Reference fotograf Jakub Kruliš
Dominika Praisová
Naše svatba na kolejích byl krásný neopakovatelný zážitek. Díky skvělým fotkám od Kuby si vše můžeme kdykoli připomenout, přátelský, ale profesionální přístup, pohoda. Moc všem doporučujeme!
Děkujeme za krásné fotografie naší rodiny, moc se povedly. Jakubovi fotografie mají duši, zachycují kouzelné nezapomenutelné okamžiky. Jakuba mohu vřele doporučit. Určitě jeho služeb ještě využijeme.
Lenka Masnerová

Objednat focení je jednoduché...

Vyplňte, prosím, tento formulář. Do 24h se vám ozvu a domluvíme se. Budu se moc těšit!

Poptávka focení

Volat mi můžete na:

nebo mi napište..

Jsem na WhatsAppu, Messengeru nebo pošlete starý dobrý e-mail.

Můžete mě začít sledovat na FB nebo IG, kde sdílím nejnovější fotky.

Přejít na začátek