Proč fotím tak, jak fotím

Dobré fotky vyžadují čas, pohodu a hru

Pro focení rodiny je klíčová pohodová atmosféra, díky které se můžete úplně uvolnit. Vyžaduje to trochu času. Na focení obvykle dorazíte ve spěchu z práce, školy nebo školky a brzdíte i očima. Každý myslí na něco jiného, jste naladění na jiné prostředí a dohromady to moc nejde. 

Proto vám chci věnovat alespoň hodinu svého času. Během procházky v přírodě a bezstarostného povídání obvykle zmizí počáteční nervozita. A taky mě přestanete vnímat 🙂

 Zlobí? Nechte je

Pokud máte malé děti, trvá minimálně čtvrt až půl hodiny než se aklimatizují, vyřádí a přestanou zlobit. Jakmile se trochu unaví a zvyknou si na moji přítomnost, začnou spolupracovat. Přitulí se k vám, dají pusu mamince i tatínkovi. Zaberou se do hry, budou s vámi blbnout. 

Když se fotit nechtějí, nemá smysl je nutit nebo se kvůli tomi stresovat. Obvykle rozhodíte děti i sebe. 

Jestli chcete, aby focení dětí opravdu klaplo, přečtěte si článek Focení dětí. Jak je připravit, aby fotky dopadly na jedničku. 

Smějte se

To samé platí o focení dospělých. Nevyspalost a hlava plná starostí nevypadá dobře v zrcadle, natož na fotkách. Chvíli trvá než hodíte všechno za hlavu, naladíte se jeden na druhého, aby z fotek byla cítit láska, která mezi vámi je. 

Důležitá je i možnost přiblížit se, dotknout jeden druhého, podívat se navzájem do očí. Třeba právě v tenhle okamžik znovu objevíte to, co vás spojuje a začnete se společně smát, i když jste se ráno pohádali nebo procházíte menší krizí.

Poďme na výlet

Chodím s vámi na procházky přírody, protože díky tomu můžu nafotit různorodé fotky. Nikdo přece nechce 30 fotek z jednoho místa. Dávám si záležet, aby místo bylo členité a na fotkách vypadalo skvěle stejně jako vy. 

Fotím vás nejraději v pohybu, zabrané do her s dětmi nebo zaujaté partnerem. Díky tomu vznikají super dynamické fotografie plné přirozených emocí. 

Přečtěte si také...

Focení dětí Slaný, Jakub Kruliš články o focení

Jak fotit děti

7 věcí, díky kterým budou rodinné fotky perfektní Nevíte jak připravit malé děti na rodinné focení, aby jste nemuseli celou …

přečíst →

Objednat focení je jednoduché...

Vyplňte, prosím, tento formulář. Do 24h se vám ozvu a domluvíme se. Budu se moc těšit!

Poptávka focení
Přejít na začátek