Jak fotit děti

7 věcí, díky kterým budou rodinné fotky perfektní

Nevíte jak připravit malé děti na rodinné focení, aby jste nemuseli celou dobu rozveselovat a vaše dítko se šťastně smálo?

Nechcete je vyspat

Ubrečené, rozmrzelé dítě na fotkách nevypadá dobře. Čas focení nedomlouvejte na dobu, kdy vaše dítě obvykle usíná nebo spí. Nechcete ho vyspat. Odpočaté dítě si bude spokojeně hrát. Dejte také pozor, aby termín focení nebyl v blízkosti očkování. Malé děti po některých vakcínách bývají rozmrzelé.

Dejte jim najíst

Spokojené bříško je polovina úspěchu. Dejte dětem najíst a vemte jejich oblíbené pochoutky na focení. 

Nepodceňujte vybavení

Pokud máte děti, které zatím nesedí a nechodí, vezměte na focení deku nebo jinou látku, na kterou můžete dítě položit. 

Nezapomeňte oblíbenou hračku

Malé děti obvykle mají nějakého plyšového kamaráda nebo jinou hračku, bez které se neobejdou. Vemte ji s sebou na focení.  Děti se budou cítit bezpečně, v pohodě a snadno je hračkou rozptýlíte. Rodinné fotky díky hře s dětmi dostanou super dynamiku.

Dopřejte jim čas na hru a rozkoukani

Pokud vaše dítko chodí nebo běhá, nechte ho, aby běhalo a hrálo si. Záběry rozesmátých dětí zabraných do hry vypadají na fotkách úžasně. Dopřejte jim taky čas, aby se rozkoukaly, zvykly si na fotografa a začaly mi věřit.  

Buďte v pohodě

Děti nasávají emoce rodičů jako houby a reagují na ně. Snažte se být v klidu, i když věci nejdou podle plánu. I nespolupracující dítě se může za chvíli rozesmát a vaše nervozita mu ke klidu nepomůže. Nejlepší řešení je odvést pozornost jinam nebo mu dát na výběr ze dvou možností. 

Nelamejte nic přes koleno

Když to nejde, tak to nejde. Tím, že se budete stresovat nebo zlobit situaci nezlepšíte. Pokud budete chtít, můžeme se za čas domluvit na dalším focením, které už dopadne na výbornou. 

Přečtěte si také...

Focení rodin, dětí a portrétů - fotograf Jakub Kruliš, Slaný, Kladno články o focení

Proč fotím tak, jak fotím

Dobré fotky vyžadují čas, pohodu a hru Pro focení rodiny je klíčová pohodová atmosféra, díky které se můžete úplně uvolnit. Vyžaduje …

přečíst →

Objednat focení je jednoduché...

Vyplňte, prosím, tento formulář. Do 24h se vám ozvu a domluvíme se. Budu se moc těšit!

Poptávka focení
Přejít na začátek